Januar:

 

Tirsdag d. 12. kl.18.30

Nytårskur

v. Aktivitets/tur-festudvalg

Mødeleder: Jan

Madhold: Keld, Inge Lis, Tove, Jens Jørgen, Anne Lise og Poul

 

Søndag d. 17. Kl.10.30

International kirkedag

Sct. Catharinæ kirke,Hjørring

Efterfølgende frokost i sognegården.

Tilmelding til Anne Lise

 

Tirsdag d.26.kl.18.30

Anne Madsen Tabor, Brovst

Ønskeland laver ophold for børn og unge med alvorlig og kronisk sygdom

Mødeleder: Anne Lise

3 min.: Kirsten L.

Madhold: Mie, Flemming, Maria, Jan

 

Februar:

 

Mandag d.08.

DG, besøg i Vendelboklubben

Tilmelding til Anne Lise

 

Tirsdag d. 23. kl.18.30

De store religioner

Organist ved Brønderslev kirke, Jonathan Kagan vil fortælle om jødedommen

Mødeleder: Svend

3 min.: Mie

Madhold: Kirsten E, Inge Lis, Anne Lise og Poul

 

Marts:

 

Tirsdag d. 09. kl.18.30

Jørgen Drachmann Friis, Sæby

spiller og fortæller

Mødeleder: Karen

3 min.: Edith

Madhold: Børge, Bente, Maria, Jan

 

Tirsdag d. 23. kl.18.30

Optakt til påsken

 v Liselotte Winde-Wiemer, præst ved Horne-Asdal kirker

Mødeleder: Kirsten L

3 min.: Inge Lis

Madhold: Karen, Verner, Elin, Jens Peter

 

April:

 

Tirsdag d. 13. kl.19.00

Besøg i ”Barnets blå hus” Vrangbækvej 115,Frederikshavn

v/ Irene Lerche

Mødeleder: Keld

Der serveres kaffe på stedet

 

Lørdag d.24.

Distriktskonference

Vendelboklubben

 

Tirsdag d. 27. kl.18.30

Klubaften

Mødeleder: Jan

3 min.: Karen

Madhold: Kirsten, Svend, Tove, Jens Jørgen

 

Maj:

 

Tirsdag d. 11 kl.18.30

Generalforsamling

Mødeleder: Jan

Madhold: Anna-Grethe, Kirsten E, Mie, Flemming

 

Tirsdag d. 25.

Udflugt v. aktivitets/tur og festudvalg

Nærmere herom senere

 

Juni:

 

Tirsdag d. 08. kl.18.30

Årsafslutning m.grillmad

Mødeleder: Flemming

3 min.: Else Marie

Medbring ALT til eget forbrug.

 

 

 

17.-20.

Area- og regionskonference, generalforsamling, Struer

 

 

Ved afbud:
Er man forhindret i at deltage i et møde, SKAL der meldes afbud til den
ansvarlige for mad/kaffehold
senest
søndag aften inden mødet.